„Cud na Orlenie”

Udostępnij

Hasła typu “cud na Orlenie” stały się powszechne. Dlaczego?
Bo zamiast rzetelnej spółki skarbu Państwa, która działa na zasadach rynkowych, w oparciu o ogólnie panujące zasady konkurencji, rządzona przez Obajtka państwowa firma stosuje swoje zasady i swoją politykę.

Kiedy to na rynkach paliw jesienią 2022 roku ceny spadają – w Polsce, na Orlenie tego nie widać, nawet z oczywistym “opóźnieniem czasowym”. Ale nic w przyrodzie nie dzieje się przypadkiem. Szybko dowiadujemy się dlaczego. Przecież z nowym rokiem 2023 rząd planuje przywrócić VAT na paliwo. Przecież Polacy nie mogą zobaczyć, że nagle ceny paliw wzrastają przez rząd PiS. Wszyscy w partii, czyli też w Orlenie, dwoją się i troją, jak to ułożyć, co wymyślić – no i jest! Jest pomysł! Zostawmy jesienne ceny, korygujmy je nieznacznie, tak, żeby nie było tąpnięcia na stacjach w Sylwestrową Noc. Przecież wystarczy, że Polacy nie zobaczą różnicy w cenie i wszystko będzie dobrze. Nie są na tyle mądrzy, żeby zobaczyć nasze „przewałki”.

Tak tylko mogą myśleć ludzie, którzy po pierwsze nie mają w sobie za grosz serca, a po drugie myślą o polskim społeczeństwie, jak o zbiorze ludzi głupich!
I nie chodzi tutaj, nam Polakom, o te kilkadziesiąt groszy na litrze. Jak widać nam Polakom nie zaszkodzi nawet polityka Obajtka i PiS-u. Ale chodzi o zasady, o przyzwoitość, o transparentność Państwa i nim rządzących! Tylko tyle i aż tyle!
Ceny paliwa mają realne przełożenie nie tylko bezpośrednio na benzynę, ale dalej w konsekwencji na ceny wszystkich produktów, a co za tym idzie całościowej inflacji. To sprawia, że przez takie działania Orlenu wszyscy Polacy jesteśmy biedniejsi, ale zaraz zaraz nie wszyscy! Poza czołowymi pis-owskimi milionerami, którzy uwłaszczyli się na państwowym majątku, im bieda nie straszna!  

I gdybyśmy tak o tym zapomnieli, bo przecież można by pomyśleć, że było minęło…
Ale naszym zadaniem jest o tym NIE ZAPOMNIEĆ! Będąc silnym społeczeństwem nie możemy przechodzić do porządku dziennego po takich działaniach wobec nas!

Pamiętajmy o tym przy urnie! To nasz obowiązek!

740
38

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeden komentarz