Kto za tym stoi?

Udostępnij

I zaczęło się.

Ruszyliśmy i zaczęły się pytania. Najczęstsze i od ludzi zainteresowanych działaniem razem z nami pytanie:

„Kto za tym stoi?”

Wyobraźcie sobie, ze codziennie gdy wychodzicie z psem lub do pracy albo do Żabki po pieczywo spotykacie sąsiadów i zadajecie te same pytania?

Dlaczego jest tak drogo? Dlaczego politycy nas oszukują i okradają? Czy to sprawiedliwe, że żona polityka zarabia 150 tys. na miesiąc a nauczyciel w szkole 4000 zł? I dlaczego kiełbasa wyborcza jest z naszych pieniędzy? I wiele innych pytań.

Drapiecie się po głowie i powtarzacie „Ale co możemy z tym zrobić?”

Kilkadziesiąt osób też to robiło codziennie i nagle pomyślało, że Internet to siła i właściwie wszystko można zmienić.

Jeden miał możliwości, inny plan a trzeci trochę oszczędności. Wspólnymi siłami napisaliśmy program i nakręciliśmy filmy. Aby było transparentnie założyliśmy Fundację.

Ot tak. Spontanicznie. Sąsiedzi, znajomi i znajomi znajomych. Bez afiszowania się i bez parcia na szkło.

Aby coś zmienić.

I działamy. Jesteśmy małą kulką, która rośnie z dnia na dzień, aby stać się lawiną, która pogrzebie politykę jaką znamy – PATOPOLITYKĘ.

Są wśród nas wszystkie profesje i zawody i spieramy się na argumenty.

Ale mamy jeden cel. Polskę naszych marzeń.

Zapraszamy każdego uczciwego i tego komu zależy. Wiemy że jest nas minimum 10 milionów i możemy razem zmienić naszą rzeczywistość.

Włączcie się i zacznijcie szukać swoich przedstawicieli wśród ludzi, których znacie i cenicie. Nie z telewizji czy kolorowej prasy, ale tych co znacie osobiście i wiecie, że was nie zawiodą i nie oszukają.

A razem możemy zmienić wszystko.

Pomóżmy sobie bo gdy będziemy Węgrami czy Białorusią bez rewolucji się nie obejdzie, a teraz mamy szansę zrobić to dyplomatycznie i normalnie po ludzku. DEMOKRATYCZNIE.

144
3

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 Komentarze

  1. Róbmy swoje, tsk śpiewał W. Młynarski. Niech każdy weźmie się do roboty, tej co umie a nie tej na którą go posadza. Potrzebny jest rząd technkratow, ludzi, którzy wiedza co robić aby było dobrze.

  2. Jak to mówią „kropla drąży skałę”, a od małych rzeczy zaczynają się dziać wielkie sprawy. Właśnie od pomysłów, kreatywności, osoby z „drobnymi oszczędnościami” zaczyna się zmiana. Tak powstała fundacja. Im nas więcej tym lepiej, prawda? Faktycznie razem możemy zmienić wszystko, a na pewno na wiele spraw mamy znaczący wpływ.