Lizus Obajtek

Udostępnij

Obajtek …
Wójt Obajtek …
Prezes Obajtek …
Miloner Obajtek … Bo jak inaczej określić kogoś, kto zarabia w ciągu roku 1,398 mln zł ?
I to tylko podstawa, bo kolejny 1 mln zł mógł otrzymać premii.
Razem daje to potencjalnie niespełna 2,5 mln zł. W opublikowanym przez Orlen rocznym sprawozdaniu zarobki zarządu podawane są nie w złotówkach, tylko w tysiącach złotych!

Ustawa kominowa, inne ustawy, prawo, przepisy?
Tutaj nic nie ma znaczenia. Lizus Obajtek, czyli jeden z liderów grupy „Milionerów” z PiS-u, za nic ma te i inne przepisy. Ale niestety, tak to jest, jeśli takie stanowiska zajmują kolesie i rodzina, a nie profesjonalni managerowie, kompetentni fachowcy, tylko mierni i wierni siepacze PiS.
Kiedyś był Misiewicz a teraz jest Obajtek, a dawniej za komuny – aparatczyk.

Po przejęciu władzy przez PiS, w 2016 roku Obajtek z nikogo, to znaczy kogoś kto okradał własnych krewnych, został prezesem Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa. Chwilę później Daniel Obajtek został prezesem Energii, a w końcu Orlenu.
I tak od 2017 roku trwa hegemonia władzy w Orlenie, hegemonia rządzenia spółkami, spółeczkami, wsadzania na stołki swoich i nie tylko, bo można też przecież przyciągnąć do siebie któregoś z polityków, jak brakuje do większości sejmowej.

Sektor prywatny jakoś nie docenia takich „talentów biznesowych”, osób związanych z partią władzy i nie ustawia się po nich w kolejce..
Morawiecki też przecież nie pracował w banku, bo był fachowcem, ale dlatego, że umiał oszukiwać i lobbować.

Czy ktoś kiedyś rozliczy decyzje tych gamoni, którzy żerują na Polkach i Polakach, wykorzystując majątek państwowy do swoich karier i majątków? Czy znajdzie się ktoś, kto o tych sprawach nie zapomni?

My nie możemy zapomnieć!
Pamiętajmy o tym przy urnie! To nasz obowiązek!

273
32

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 Komentarze

  1. Wójt Obajtek wszystko może a może nic nie może – trudno wyczuć bo narracja się zmieniała. Pamiętajcie że to nie Obajtek a frakcja Sasina w PiS.