Psychologia i psychiatria to ja

Autor: Agnieszka Koryciorz

Powinien być przedmiot taki jak psychologia albo też psychiatria. W szkole podstawowej powinien być taki przedmiot prowadzony językiem zrozumiałym dla wieku dziecka, a w szkole średniej już na poziomie bardziej szczegółowym i zaawansowanym. Nasza psychika jest najważniejszą rzeczą w naszym życiu, gdyż od niej zależą wszystkie nasze podjęte decyzje, nasze wybory i nasze zachowania.
Słuchałam niedawno wywiadu z psycholożką, która stwierdziła, że wszystkie osoby o spaczonej psychice tacy jak seryjni gwałciciele, mordercy, tyrani itd. miały w swoim dziecięcym życiu jakieś traumatyczne wydarzenie. Może jedno może więcej. Były gnębione przez lata najczęściej przez osoby najbliższe. Nie wiedziały jak się obronić. Obraz zakodowany w dzieciństwie spacza ich postrzeganie rzeczywistości  i przesuwa granice miedzy dobrem a złem. Potem w dorosłym życiu przeważnie dochodzi to wielu tragedii z udziałem właśnie już dorosłych, a skrzywdzonych wcześniej dzieci. Ale wtedy już jest za późno…
Jeżeli osoby skrzywdzone miałyby możliwość zrozumienia co się tak na prawdę dzieje, może wiedziały by, że należy prosić o pomoc odpowiednie osoby. Może chociaż w wieku nastoletnim udałoby się przepracować przebyte traumy i chociaż zmniejszyć ich moc. A mając świadomość otrzymanej krzywdy nie raniły by swoich dzieci w przyszłości. Niestety osoby krzywdzone same będą krzywdziły świadomie lub nie. Najważniejsze jest przerwać ten proces. By kolejne pokolenie już otrzymywało pomoc jakiej potrzebuje.
Lekcje psychologii i psychiatrii (która jest jedynie na studiach specjalistycznych) uważamy za absolutny priorytet w naszych szkołach by kształcić mądre i świadome siebie młode pokolenie odporne i wyedukowane na zagrożenia czyhające na nie z każdej strony. Dzięki wszechobecnemu internetowi można „prać mózgi” i indoktrynować na odległość całą populację.

    Podpisz się pod naszym planem!