PREZYDENT – PAPIEREK LAKMUSOWY

Udostępnij

Chodzą, jeżdżą, głupoty opowiadają i walczą o… nie o Polskę i Polaków a o stołki. Nie mają planu i pomysłu tylko nastawiają ucha i czytają sondaże i mówią Wam to co chcecie wiedzieć i co chcecie usłyszeć.

Bez żenady bez zawahania bo wiedzą, że nikt ich z tego nie rozliczy a przez 4 lata pławić się będą w luksusach i ogrzewać w blasku reflektorów studiów telewizyjnych.

A wystarczy spytać tych polimatołków o najprostsze sprawy aby odkryć że nie myślą o Polsce i Polakach.

Takim pytaniem sprawdzającym na tych pseudo otwartych i dla wszystkich spotkaniach powinno być pytanie kogo wystawicie lub poprzecie na Prezydenta.

Prezydenta który otrzymuje mandat w wyborach bezpośrednich i powinien stać na straży demokracji gdy inne instytucje i organy zawodzą.

Prezydenta który nie powinien być na rozkaz Prezesa jakiejkolwiek partii i nie powinien być niczyim długopisem. To Prezydent w czasie wojny staje się najważniejszą osobą i do niego powinniśmy  mieć zaufanie że nie odda nas najeźdźcom.

Czy nie macie wrażenia że tylko Wałęsa był niezależny. Każdy kolejny to wykonawca woli partii która go wysłała na urząd. Kwaśniewski pijak, Kaczyński, świętej pamięci, meldował bratu wykonanie zadania, Komorowski nijaki, a Duda wiadomo narciarski długopis. Popychel i niedojda.

A Prezydent powinien być nasz. Bo to on stosując veto czy inicjatywę ustawodawczą oraz zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi ochroni nas przed autokratami i despotami, którzy chcą nas ciemiężyć i poniżać. Zablokuje ustawy i wstawi się za nami. Ułaskawi bezprawnie skazanych ,a nie swoich partyjnych kumpli. Itd.

Zatem gdy ktoś z tych patopolityków mówi o tym, że kolega z partii będzie najlepszym kandydatem kłamie w żywe oczy.

To trudny czas więc wybierzmy kogoś uczciwego, charakternego, z kręgosłupem moralnym. Kogoś za kogo w trudnym momencie można będzie umrzeć na polu bitwy. Zagłosujmy na kogoś kto nas nie zostawi i nie sprzeda. Ukraina ma swojego Zełeńskiego, a my poszukajmy naszego Piłsudskiego.

Bycie Prezydentem to przywilej i zaszczyt więc nie dajmy sobie odebrać dumy z naszego Prezydenta, który ma nas reprezentować w Polsce i na świecie.

Owsiak, Polko, Strzembosz…. ktoś inny?

Ktoś kto poświeci życie dla dobra innych i nie splami się własnymi korzyściami wbrew interesom wszystkich Polaków.

Pomyślcie. Rozejrzyjcie się i wystawcie swojego kandydata.

Nie dajmy się znów omamić i odebrać sobie głos. Prezydent to musi być ktoś z nas, a nie z nich.

Wybierzmy mądrze.

584
7

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeden komentarz

  1. Uważam, że to świadczy o słabości Polski, że każdy kolejny Prezydent to szeregowy polityk, który później melduje się jakiemuś Prezesowi jakiejś partii. Ta zależność jednych od drugich działa na naszą czyli Polaków niekorzyść. Prezydent powinien być nasz, a nie polityków i powinien stać na straży Polski i Konstytucji. Co więcej ma 4 lata na to by coś dobrego zrobić, a nie się ośmieszać i jeździć na nartach i ułaskawiać Wąsika i Kamińskiego. Jak to mówią „Friend indeed is a friend in dick”